11.3 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Almanya: Korona virüsü bitiremezsek anarşi başlar

Almanya: Korona virüsü bitiremezsek anarşi başlar


Korona virüs salgını dolayısıyla alınan tedbirlerin uzaması halinde anarşi başlayabileceği Almanya İçişleri Bakanlığına bağlı uzmanların hazırladığı raporda yer aldı.

Korona virüsün yayılması önlenemezse Almanya’yı bir felaketin beklediği Almanya İçişleri Bakanlığı uzmanlarının raporunda yer aldı. Yaşanan bu zor süreçte ve sokağa çıkma yasağının daha aylar sürmesi halinde Almanya’da ekonominin çökebileceği belirtildi.

Günde 200.000 e yakın test yapılmaması halinde 60 milyona yakın insanın hasta olabileceği, bunların 1 milyondan fazlasının ölebileceği dikkat çekti
Rapordaki anarşi bolumu ise en dikkat çeken bolum oldu. Rapordaki verilen bilgiye göre krizin en kotu halinde Almanya’da anarşi başlayabileceği belirtildi.

Hazırlanan raporda yer alan ifadeler su şekilde; “Toplumu köklü bir değişikliğe götürebilecek gelişmeler anarşiye kadar uzanabilir.”

Ekonominin alacağı darbe sonrası gayri safi milli hasılanın da %32’ye düşebileceği belirtildi.

Uzmanlar böylesi bir kötü senaryonun önüne geçilebilmesi için daha sert tedbirlerin alınması gerektiğini bildirdi. Toplumun dayanma gücünü kontrol altına alabilmek için en kotu senaryo üzerinden tedbirlerin alınması gerektiği bildirildi. Olası en kotu senaryoya göre Almanya nüfusunun %70’nin hastalanabileceği ki, bu 60 milyona yakın insan demektir. Ve bunların %2’den fazlası, yani 1 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesi demektir.

Raporda ayrıca gençlerin umursamaz tavırlarına da yer verildi. Gençlerin düşünceleri ise, yaşlılar ekonomiyi aşağı çekiyor ve zaten dünyada gerekenden fazla insan yaşadığı yönünde.


haber reklam

ilgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,622BeğenenlerBeğen
3,402TakipçilerTakip Et
1,990TakipçilerTakip Et
6,296AboneAbone Ol

Son Dakika