17.6 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023

Almanya’da Acil Yardım Paketi Ödemeleri Durduruldu

Almanya’da Acil Yardım Paketi Ödemeleri Durduruldu

Almanya’da Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaletinde korona virüsle mücadele kapsamında başlatılan küçük şirketlere yönelik acil yardım paketi ödemeleri durduruldu.

NRW Eyalet Başbakanı Herbert Reul yaptığı açıklamada, sahte web siteleri açan dolandırıcıların, başvuru yapan şirketlerin bilgilerini illegal yollardan elde ettiklerini, bu nedenle ödemeleri geçici bir sure için dondurduklarını açıkladı.

Korona virüs vakalarının en çok görüldüğü eyaletlerden olan NRW’de, korona virüsle mücadele kapsamında acil yârdim paketini 30 Mart itibarıyla hayata geçirmişti. Yardım paketinden bir defaya mahsus olarak 5 kişiye kadar isçi çalıştıranlar 9.000 Euro, 5 ile 10 isçisi olan şirketler ise 15.000 Euro talep edebiliyordu.

NRW Eyalet Başbakanı Herbert Reul yaptığı açıklamasının devamında, 4000’e yakın şirketin bu sahte web siteleri yüzünden dolandırıldığını, bu yüzden yârdim paketindeki 30 milyon Euro’nun dolandırıcıların eline geçmiş olabileceğini belirtti.

Almanya Kriminal Dairesinin yaptığı açıklamada, dolandırıcıların sahte web sitelerinde sahte başvuru formları hazırladığını belirtti. Bu sahte formlarla başvuru sahiplerinin bütün bilgilerine ulasan dolandırıcılar, bu bilgileri illegal islerde kullanabilir açıklamamsıda yapıldı.

NRW Eyalet Başbakanı Herbert Reul, Almanya Kriminal Dairesinin de tavsiyesi ile, ödemelerin durdurulması kararı alındığını da açıklamasında belirtti.

Dolandırıcıların sahte site ve başvuru formlarını arama motorlarının belirli yerlerine yerleştirdiğini ve bu sayede 4000’e yakın kişinin sahte formları doldurmasını sağladığı da verilen bilgiler arasında.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,693BeğenenlerBeğen
3,401TakipçilerTakip Et
2,946TakipçilerTakip Et
2,002TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler