20.5 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Almanya’dan Türkiye’ye 20, 21, 22 ve 23 Nisan’da THY uçuşları

Almanya’dan Türkiye’ye 20, 21, 22 ve 23 Nisan’da THY uçuşları

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle uluslararası seyahate yönelik alınan tedbirler dolayısıyla Türkiye’ye dönemeyen vatandaşlarımız için THY 20, 21, 22 ve 23 Nisan’da uçuşlar düzenlemeyi planlıyor.

Uçuşlar sadece Almanya’da kısa sureli vizeyle bulunan vatandaşlara yönelik yapılacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosluğunun bu konuda yaptığı acıkılama şu şekilde olmuştur;

Kıymetli vatandaşlarımız,

COVID-19 salgını nedeniyle uluslararası seyahate yönelik alınan kısıtlayıcı tedbirler dolayısıyla ülkemize dönemeyen ve Temsilciliklerimize yurda dönüş talebiyle başvuran vatandaşlarımıza yönelik olarak yürütülen çalışmalar çerçevesinde, Almanya’da kısa süreli vizeyle bulunan (öğrenci, ziyaretçi/turist, iş görüşmesi amaçlı, geçici işçi gibi) vatandaşlarımızın Türkiye’ye dönüşünü sağlamak amacıyla uçak seferleri düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede;
Frankfurt (20-21 Nisan),
Hannover (21 Nisan),
Hamburg (21 Nisan),
Köln (21-22 Nisan),
Berlin (22 Nisan),
Münih (22-23 Nisan) ve
Düsseldorf (22-23 Nisan) tarihlerinde
THY tarafından ticari seferlerin gerçekleşt
irilmesi öngörülmektedir.

Bilet ücreti THY tarafından tek yön ve kişi başı 240 Euro olarak belirlenmiştir.

Söz konusu seferlerle ülkemize gidecek olan tüm vatandaşlarımız varışlarında 14 gün boyunca zorunlu karantinaya alınacaklardır. Vatandaşlarımızın bu hususu kabul ettiklerini önceden yazılı olarak taahhüt etmeleri gerekmektedir.

COVID-19 pozitif tanısı konmuş veya uçuş günü COVID-19 belirtisi gösteren kişilerin uçağa kabul edilmesi mümkün olamayacaktır.

Yukarıda belirtilen koşulları sağlayan ve isimlerini 14 Nisan günü akşamına kadar Almanya’da bulundukları bölgedeki Başkonsolosluklarımıza kaydettirmiş olan vatandaşlarımıza uçuşlar hakkında bilgilendirme ilgili Başkonsolosluklarımız tarafından yapılmaktadır.

Uçaklarda yer kalması halinde, Başkonsolosluklarımıza sonradan müracaat ederek adlarını yedek listelere kaydettiren yukarda belirten kategorideki vatandaşlarımızdan da başvuru sırasına göre, yolcu listelerine eklemelerin yapılması ihtimal dahilinde olup, bu hususta Başkonsolosluklarımız gerekli bildirimleri ilgili vatandaşlarımıza doğrudan yapacaklardır.

Saygıyla duyurulur.

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler