8.7 C
İstanbul
Pazartesi, Aralık 4, 2023

T.C. Brüksel Büyükelçiliğinden Uçağa Alınmayan Yolcu Açıklaması

T.C. Brüksel Büyükelçiliğinden Uçağa Alınmayan Yolcu Açıklaması


Sosyal medyada, Belçika’da ikamet eden Türk vatandaşlarının Belçika’ya kabul edilmediğine dair paylaşım yapılmış ve bu paylaşım hızla Belçikalı gurbetçiler arasında yayılmıştı.

Bu duruma karşı T.C. Brüksel Büyükelçiliğinden bir açıklama geldi.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği açıklaması;

Ülkemizden Belçika’ya uçuşlarda Belçika oturumu sahibi T.C. vatandaşlarının uçağa alınmadığı yönündeki iddialara dair Büyükelçilik açıklaması.

Türkiye, Belçika’nın seyahat yasağı uyguladığı ülkeler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Belçika’dan ülkemize oturum sahibi veya çifte vatandaşlar dahil tüm T.C. vatandaşları uçakla seyahat edebilmekte, ülkemizden dönüşte de 14 gün evde karantinaya gireceğine dair beyannameyi doldurmak suretiyle Belçika ve AB oturumu olan T.C. vatandaşları ve çifte vatandaşlar gelebilmektedir.

Sosyal medyada ve basında, Belçika oturumu olan bir vatandaşımızın Belçika makamları kabul etmediği için uçağa alınmadığı yönünde haberler çıkmıştır. Bu konuda yapılan incelemede, kişinin durumuna özel bir nedenden dolayı uçağa kabul edilmediği görülmüştür.

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için Belçika oturumu olan T.C. vatandaşlarının Belçika’ya dönüşlerinde sorun bulunmadığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.


T.C. Brüksel Büyükelçiliği

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,737BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler