24.7 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Ölüm raporuna korona yazdılar ama negatif çıktı

Ölüm raporuna korona yazdılar ama negatif çıktı

Hollanda’da ölüm raporuna,ölüm sebebi ‘korona virüs’ yazılan 64 yaşındaki Şahinde Ayten’in testi negatif çıktı.

Hollanda’da tedavi gördüğü özel bakımevinde hayatını kaybeden Şahinde Ayten’in ölüm raporunda “korona virüs şüphesi” yazılan kadının ailesi, daha sonra gelen test sonucunun negatif çıktığı öğrenildi Aile bu yüzden anneleri ile vedalaşamamanın derin üzüntüsünü yaşıyor.

Den Haag şehrinde tedavi altında olduğu bakımevinde vefat eden ve ölüm sebebi raporlara “korona virüs” yazılan Şahinde Ayten’in cenazesi, test sonucunun gelmediğinden, ailesine gösterilmeden, yıkanmadan ve namazı kılınmadan Türkiye’ye gonderildi. Daha sonra gelen test sonucunun negatif çıktı öğrenildi.

Şahinde Ayten’in 7 kızından biri olan Şerife yaptığı açıklamada, korona virüs belirtileri olmadığı halde ölüm raporuna, ölüm sebebi olarak “korona virüs şüphesi” yazılmasından dolayı annelerine veda edemedikleri için mağdur olduklarını ve büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Şahinde Ayten’in 2019 ekim ayında geçirdiği bir ameliyat sonrası kalbinin durduğu daha sonra tekrar hayata tutunduğu bildirildi. Ameliyatından sonra 6 ay boyunca rehabilitasyon merkezinde tedavi olduğu bilinen Şahinde Ayten’in iki hafta önce evine daha yakın olduğu için Tilburg şehrindeki merkezden Den Haag’taki bakımevine getirildi biliniyor.

Hollanda’da korona virüsle mücadele kapsamında alınan önlemlerden dolayı ziyaretine gidilemiyordu. Cumartesi akşamı doktorlar Şahinde Ayten’in ailesini arayarak, şekerinin düştüğünü, nefes almakta zorlandığını ve oksijen yetersizliği olduğunu söyleyerek oksijen verdiklerini söylediler. Bu haberden yalnızca 4 saat sonra gelen telefonla da aile yıkıldı. Doktorlar Şahinde Ayten’in hayatını kaybettiğini bildirdiler.

Hollanda’da korona virüs salgınının Tilburg şehri olduğu biliniyor. Bu yüzden Şahinde Ayten’in Tilburg’den Den Haag’a nakliyesinden sonra neden test yapılmadığı, yapılmamasının nedeni ise korona virüs semptomlarından hiçbirinin Şahinde Ayten’de mevcut olmadığı. Şahinde Ayten’in korona virüs semptomlarından hiçbirini göstermediği halde neden ölüm raporuna korona virüs şüphesi yazıldığı bilinmiyor. Korona virüs şüphesi yüzünden aile anneleri ile vedalaşamadı.

Tek başına vefat eden Şahinde Ayten aileden hiç kimseye gösterilmedi. Cenazesi de THY kargo ile Türkiye’ye gönderildi.

Şahinde Ayten’in tedavi gördüğü bakımevinde çalışan personelin korona virüs testi yapılması için başvurduğunu ancak yapılan test sonucunun gelmesinin 2 gün sürdüğü, ancak korona virüsten şüphelenildiği için, cenazenin Türkiye’ye tahliyesi yapılmak zorunda kaldı.
Cenaze gönderildikten sonra gelen test sonucu is negatif çıktı.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,815BeğenenlerBeğen
3,682TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,134TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler