18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023

4. Korona Yardımları Bu Haftadan İtibaren Başlıyor

4. Korona Yardımları Bu Haftadan İtibaren Başlıyor


Almanya’da federal hükümet korona salgını nedeniyle IV. yardım paketi ödemelerine start verdi. Bu haftadan itibaren, salgın nedeniyle alınan önlemler dolayısıyla ciro kaybı yaşayan işletme ve şirketlere maddi destek verilecek.

Yardımlardan tek kişilik şirketler, serbest meslek sahipleri, işletmeler ve yıllık cirosu 750 milyon Euro’ya kadar olan her sektörden büyük şirketler faydalanabilecek. 4. yardım paketi kapsamında korona öncesindeki yılın gelirleri baz alınacak.

Buna göre 2019 Kasım ayına kıyasla, cirolarında en az yüzde 30’luk gerileme olduğunu ispat edenler yardımlardan faydalanacak. Federal Ekonomi Bakanlığı ‘Uberbrückungshilfe IV’ olarak adlandırılan dördüncü yardım paketinde gecikme olmayacağını duyurdu. Yeni yardım paketi programı mart ayı sonuna kadar devam edecek.

Yeni Başlangıç Yardımı

Korona yardımları kapsamında en zor durumda olanlar ise tek kişilik şirket sahipleri olmuştu. Sabit giderleri olmadığı veya çok düşük olduğu için yardımlardan faydalanamayan tek kişilik şirketlere bu sefer ilave olarak ‘Neustarthilfe-Yeni başlangıç yardımı’ yapılıyor.

Şu ana kadar bu program için 10 bine yakın başvuru yapıldığı belirtildi. Bu durumdaki kişiler ciddi anlamda ciro kayıpları olduğunu ispat etmeleri durumunda ayda 1500 Euro’ya kadar destek alabilecek.


Kaynak: Hürriyet Avrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,739BeğenenlerBeğen
3,662TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler