Almanya Herkese Ücretsiz Test Yapacak

Almanya Herkese Ücretsiz Test Yapacak


Korona virüs vaka sayılarının azalmaya başladığı Almanya’da herkese ücretsiz Kovid-19 testi yapılacak. Testler, 1 Mart’tan itibaren başlayacak.

Almanya Mart ayından itibaren isteyen herkese ücretsiz Kovid-19 testi yapacak. Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn yaptığı basın toplantısında, ülkede korona virüs vaka sayılarının düşüş göstermesine rağmen hâlâ salgının en zor döneminde bulunulduğunu belirtti.

Federal Sağlık Bakanı Spahn, vakalardaki düşüşün, alınan önlemlerin işlediğini gösterdiğini, ancak, özellikle değişime uğramış virüs varyasyonunun daha geniş bir şekilde yayılmasının önlenmesi gerektiğini ifade etti.

“Bunun için 1 Mart’tan itibaren isteyen herkes için ücretsiz hızlı test uygulayacağız.” diyen Bakan Spahn, planlanan hızlı testlerin, test merkezlerinin yanı sıra eczane ve diş hekimliği muayenehanelerinde de yapılabilmesine imkân sağlanacağını söyledi.

Öte yandan, Almanya’da son 24 saatte 560 kişinin virüs nedeniyle yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı 66 bin 164’e çıktı.

Ülkede son 24 saatte 7 bin 556 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken toplam vaka sayısı 2 milyon 350 bin oldu.

Almanya’da 2 milyon 894 bin kişiye Kovid-19 aşısının ilk dozu, 1 milyon 526 bin kişiye de ikinci dozu yapıldı.


Kaynak: Camiahaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*