17.2 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Almanya’da Ev Doktorları Nisan’da Aşı Yapmaya Başlayacak

Almanya’da Ev Doktorları Nisan’da Aşı Yapmaya Başlayacak


Aşılama hızında geri kalan Almanya ev doktorlarını da aşılama kampanyasına dahil ederek, 1 Ağustos itibariyle herkesin aşılanmasını planlıyor. Ev doktorları hastalarına aşı önceliği verebilecek

Korona virüse karşı aşılama stratejisinde aksaklıklar yaşayan Almanya’da ev doktorları da aşılama yapacak. Uygulama Nisan ayı başından itibaren gerçekleşecek.

Ev doktorlarının da aşılamaya başlamasıyla aşılama hızını artırmak isteyen Almanya bu aşıları doktorlara, ilaç toptancıları ile eczacılar vasıtasıyla ulaştıracak.

Almanya Eyaletler Sağlık Bakanlıklarının toplantısında alınan karara göre hâlen mevcut olan aşılama merkezleri çalışmalarına devam edecek. Aşı sırası gelip randevu almış olan kişilerin randevuları geçerli olacak. Aşılama öncelik sırası da devam edecek. Ancak, ev doktorları da hastanın durumuna göre öncelikli aşı yapabilecek.

Şu ana kadar nüfusun sadece yüzde 3’ünü aşılayabilen Almanya henüz kararlaştırmamış olsa bile Ağustos ayı itibarıyla nüfusun tamamını aşılamayı planlıyor.

Almanya Daimî Aşı Komisyonu Başkanı Thomas Mertens, Almanya’da bulunan 75 bin ev doktorundan 50 bininin her gün 20 asi yapması durumunda haftada en az 5 milyon kişinin aşılanabileceğini, böylece Ağustos ayı başında herkesin aşılanmasının mümkün olabileceğini söyledi.


Kaynak: Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler