17.9 C
İstanbul
Pazar, Aralık 3, 2023

Almanya’da Market Krizi Kapıda

Almanya’da Market Krizi Kapıda


Almanya‘da market krizi kapıda… Stoklar hem azalıyor hem pahalı hale geliyor!

Pandemi, Ukrayna’da savaş ve kötü hasat… Bu krizler süpermarketlerde de hissedilecek.

Önce korona salgını şimdi Ukrayna’da çıkan savaş… Bu sorunlar süpermarkette indirimde alışveriş yapmak için iyi koşullar değil. Aldi veya Edeka gibi işletmeler teslimat sorunlarından giderek daha fazla etkileniyor.

Aldi, Lidl, Edeka ve diğer marketler… Ürünler daha az stoklu ve pahalı hale geliyor

Stoklar zaman zaman azalır, bu alışılmadık bir durum değildir. Fakat artık bazı ürünlerde kıtlık ile karşı karşıyayız. Korona pandemisinin başlangıcında, Almanya‘da tuvalet kâğıdı stoku yetersizdi. Şimdi, bundan iki yıl sonra, yemeklik yağ stoku azaldı. Özellikle ayçiçeği yağı tedariki konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

Yemeklik Yağ Giderek Azalıyor Ve Pahalılaşıyor

Aldi , yemeklik yağ sıkıntısı nedeniyle kendi markasının satışını müşteri başına dört şişe ile sınırlandırdı. Bunun nedeni, devam eden korona pandemisi, kötü hasat ve artan üretim maliyetlerinin bir birleşimi olarak görülüyor. Ayrıca, Avrupa’daki iki büyük üreticinin de üretimi durdurduğu söyleniyor.

Ayçiçek Yağı Daha Pahalı Hale Geliyor

Durumu daha da kötüleştirebilecek bir başka kriz: Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı. Savaş sadece Alman süpermarketlerindeki gıda fiyatlarını etkilemeyecek. Malların mevcudiyeti de savaştan etkilenebilir, sonuçta Ukrayna en önemli ayçiçeği ihracatçılarından biridir. Şu anda dünyada meydana gelen çeşitli krizlerin karışımı, süpermarketlerimizde ve indirim mağazalarımızda kıtlığa neden oluyor. Sonuç olarak, fiyatlar bazen önemli ölçüde yükselebilecek.

Daha düşük fiyat segmentindeki yemeklik yağ, geçen yıl hala bir Euro’dan daha düşük bir fiyata mevcuttu. Artık bu ürün için, tüketicilerin en az 1,80 Euro ödemesi gerekiyor.


Arti49

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,737BeğenenlerBeğen
3,661TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler