Belçikalı Noel Baba 118 Kişiye Korona Bulaştırmış

Belçikalı Noel Baba 118 Kişiye Korona Bulaştırmış


Belçika’da Noel Baba kıyafetleriyle bakımevini ziyaret eden kişinin burada 118 kişiye koronavirüs (Covid-19) bulaşmasına neden olduğu ortaya çıktı

Belçika basınındaki haberlere göre, Anvers kenti yakınlarındaki Mol şehrinde yaşlı bakımevinde kalan kişilerden birinin oğlu, Noel Baba kıyafetleri giyerek beraberindeki birkaç yakınıyla yaklaşan Noel öncesinde bakımevi sakinlerini ziyaret edip, onlara moral vermek istedi.

Geçen hafta gerçekleşen ziyaretten sonra “Noel Baba” ile temas eden bakımevi sakinlerinden bazıları Covid-19 belirtileri göstermeye başladı.

İlk olarak 45 kişinin virüs kaptığı açıklandı, ancak bu sayı giderek yükseldi. Yetkililer, şu ana kadar bakımevinde kalan 98 kişiyle, burada çalışan 20 kişinin Covid-19’a yakalandığını, bu tür bir ziyaretin salgınla mücadele tedbirleri kapsamında yasak olduğunu açıkladı.

Bakımevinde vakaların artması üzerine ortaya çıkan ziyaret gününe ait fotoğraflarda birçok kişinin maskesiz olduğu görüldü.

Foto: rr

Kaynak: ARTI49

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*