13.2 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 13, 2024

Dövizle Askerlik Başvuruları Geçici Olarak Durduruldu

Dövizle Askerlik Başvuruları Geçici Olarak Durduruldu


Dövizle askerlik başvuruları Temmuz ayına kadar durduruldu. Konsolosluk açıklamasında yeni başvurular için ayrı duyuru yapılacağı belirtildi.

Yurtdışında yaşayan ve dövizle askerlik hakkından yararlanmak isteyen vatandaşlara yönelik yapılan açıklamada, 1 Temmuz – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacak dövizle askerlik hizmet bedeli tespit edilinceye kadar, dövizle askerlik başvuru işlemlerinin 1 Temmuz 2022 (dahil) tarihi itibariyle geçici olarak durdurulacağı belirtildi.

Başvurular Geçici Olarak Durduruldu

Bazı Başkonsolosluklar tarafından yapılan yazılı açıklamada Dövizle Askerlik hizmeti kapsamında ödenmesi gereken miktarın, 7179 sayılı Asker alma kanunu hükümleri doğrultusunda yılda iki defa belirlendiği hatırlatılarak, şu bilgiler yer verildi:

“Değerli Vatandaşlarımız,

Millî Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğünden alınan talimat çerçevesinde, 1 Temmuz – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacak dövizle askerlik hizmet bedeli tespit edilinceye kadar, dövizle askerlik başvuru işlemleri 1 Temmuz 2022 (dahil) tarihi itibariyle geçici olarak durdurulacaktır.

Dövizle askerlik başvuruları yeniden açıldığında tekrar duyuru yapılacaktır.

Saygıyla duyurulur.”

Randevu Almış Olanlar

Başkonsolosluklar tarafından yapılan açıklamada, daha önceden randevu almış vatandaşlarımıza yönelik olarak “Dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak üzere 1 Temmuz 2022 ve sonrası için randevu almış olan vatandaşlarımızın konsolosluklarımıza eposta göndermeleri halinde randevularının öne çekilmesi hususunda yardımcı olunacaktır.” ifadesine yer verildi.


Sonhaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,580BeğenenlerBeğen
3,633TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler