Gümrük Kapısında Bekleme Süresi Azalacak: Pazarkule Genişletiliyor

Gümrük Kapısında Bekleme Süresi Azalacak: Pazarkule Genişletiliyor


Edirne-Pazarkule Sınır Kapısının kapasitesi 3 kat artırılıyor. Yenilenen kapıda peron sayısı 3’e çıkarılıyor. Geçişler daha da hızlanacak.

Her yıl Türkiye’ye kara yoluyla gitmek isteyen milyonlarca Türkiye kökenlinin Türkiye’ye girişi, Edirne’deki Pazarkule Sınır Kapısı genişletilmesiyle biraz da olsa hızlanacak. Genişletme ile sınır kapısındaki tek peron 3’e çıkarılacak. Böylece Pazarkule Sınır Kapısının kapasitesi 3 katına çıkmış olacak. Geçişler de hızlanacak.

Öte yandan Türkiye’ye giriş ve çıkışların yapıldığı Kapıkule’nin yanı sıra diğer sınır kapılarının da etkin kullanımı için yenileme çalışmaları hız kazandı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Pazarkule Sınır Kapısı’nın yenileneceğini ve peron sayısının artırılacağını belirtti. “Pazarkule Sınır Kapısı yenileme çalışmaları ihalesi yapıldı. Pazarkule’de 1 olan peron sayısı 3’e çıkacak. Kapasite artışı olacak.” diyen Vali Canalp, İpsala Sınır Kapısı’nda tır kuyrukları sorununun çözülmesi için tır parkı yapımına devam edildiğini belirtti.

Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndaki tır parkının kapasitesini büyüttüklerini de anlatan Canalp, “Burada kapasiteyi büyütmüş olmamıza rağmen şu anda ihtiyaç devam ediyor. Türkiye’nin ihracatı her gün, her hafta, her ay artıyor. Artan kapasiteyi karşılayacak yeni alanlara ihtiyacımız var. Bu anlamda ilave yeni bir alan ekleyerek Hamzabeyli’de de tır kuyruklarını sonlandıracağız.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Camiahaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*