9.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

Havayolları Biletleri İade Etmemekte Direniyor

Havayolları Biletleri İade Etmemekte Direniyor


Seyahat şirketleri ve havayolları iptal edilen seferlere ait bilet ücretlerini geri ödeme yerine yolcuları seyahat çeki almaya ya da biletleri ileri bir tarihe ertelemeye zorluyor.

Koronavirüs dolayısıyla iptal edilen uçak seferlerinin ücretlerinin geri ödenmesinde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Avrupa Birliğinin, seyahat şirketleri ve havayollarını ücretleri ödemeye mebur tutmasına rağmen şirketler ücret ödeme yerine yolcuları seyahat çeki almaya ya da biletlerı ileri bir tarihe ertelemeye zorluyor.

Ücretlerini almakta ısrar eden yolcuların ödemesi ise geciktiriliyor. AB ücretlerin ödenmesinin en az 15 gün içinde tamamlanmasını öngörürken şirketler ödemeyi en erken iki ayda yapıyor ya da dahada geciktiriyor.

Bilet ücretlerinin iadesini isteyen yolcular iadelerin nasil yapılacağı veya bu konuda gecikme olduğunda ne yapılması gerektiğini öğrenmek istediğinde ise şirketlerin müşteri temsilciliklerinde muhatap bulmakta yorlanıyor.

Bilet iade işlemlerinde yeni satılan ve yeni iptal edilen seferlerde de sorunlar yaşanıyor. Siyaset şirketlerin zor durumda olması sebebiyle AB’nin tüketici lehine aldığı kararı uygulamakta isteksiz davraniyor.


Kaynak: Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,731BeğenenlerBeğen
3,660TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler