13.2 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 13, 2024

Hollanda’da Trafik Cezaları Zamlandı

Hollanda’da Trafik Cezaları Zamlandı


Bazı trafik cezaları bugünden itibaren zamlandı. Trafikte telefonu eline alan sürücü 350 Euro’luk cezayı da göze almak zorunda. 

Trafikte uygulanan cezaların bazıları bugünden itibaren zamlanırken, bazı cezalarda indirime gidildi. Normal şartlarda her yıl 1 Ocaktan itibaren geçerli olan ve enflasyona göre ayarlanan ceza miktarları, bu yıl ilk kez 1 Marttan itibaren yürürlüğe girdi.

Bazı Cezalara 100 Euro’nun Üstünde Zam

Trafikte giderken cep telefonu eline alan veya kullanan bir kişi bugünden itibaren 250 Euro yerine 350 Euro ceza ödemek zorunda.

‘Tehlikeli sürüş’ olarak görülen trafik ihlallerinde de cezalar artırıldı. Örneğin anlamsızca sol şeridi kullanan bir kişiye verilen ceza, 150 Euro’dan 220 Euro’ya çıkartıldı.

Araç içindeki çocukların emniyet kemeri olmadan taşınmasına ise 220 Euro ceza kesilecek.

Sürücü Hakkında Dava Açılabilecek

Bazı trafik ihlallerinde verilen para cezasının yanı sıra hukuki işlem de başlatılabilecek.

Örneğin yanıp sönen ışıklar ve sirenlerle trafikte yol alan ambulans, polis veya itfaiye gibi ‘öncelikli araçlara’ yol vermeyen sürücülere kesilen 100 Euro’luk para cezası, bugünden itibaren 350 Euro’ya çıktı.

Bunun yanı sıra bu sürücüler hakkında hukuki işlem başlatılacak.

Bazı Cezalarda İndirim Uygulandı

Temsilciler Meclisinde kabul edilen ve bugünden itibaren geçerli olan trafik cezalarındaki değişiklikte, bazı cezalarda indirime gidildi.

Örneğin ‘Gereksiz gürültüye’ neden olan sürücülere 400 Euro yerine, 250 Euro ceza kesilecek. Engelli park yerine yanlışlıkla park eden sürücüler ise 400 Euro yerine 310 Euro ödeyecek.

Trafik cezalarında 1 Mart 2022 tarihinden itibaren geçerli olan ceza miktarlarını bu linkten öğrenebilirsiniz. https://boetebase.om.nl/


Sonhaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,580BeğenenlerBeğen
3,633TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler