Hollanda’da Tüm Tatil Uçuşları İptal Edildi

Hollanda’da Tüm Tatil Uçuşları İptal Edildi


Hollanda’da alınan kapanma kararının ardından Schiphol Havalimanı’nda yaşanan yoğunluk nedeniyle tüm tatil uçuşları iptal edildi.

Hollanda’da kapanma kararının ardından Schiphol Havalimanı’nda yaşanan yoğunluk nedeniyle tepki gösteren Altyapı Bakanı Cora Van Nieuwenhuizen tarafından alınan bir kararla tüm tatil uçuşlarının iptal edildiği açıklandı.

Sarı kodlu ülkelere ve bölgelere uçuşun hala mümkün olduğu belirtilirken, ancak bakanlık ülke dışına özellikle turuncu kodlu yerlere uçmak isteyen Hollandalılardan uçuşunun acil bir sebebi olduğunu ibraz etmesini istiyor.

Alınan bu karar sonrası TUI ve Corendon başta olmak üzere tur operatörleri ve seyahat şirketleri tatil uçuşlarını iptal ettiler. Schiphol’den son tatil uçuşları Kanarya Adaları ve Hollanda Antilleri’ne yapılırken, Corendon’un son uçuşu da Bonaire’ye oldu.

Altyapı Bakanı Van Nieuwenhuizen, son günlerde havalimanında yaşanan yoğunluk hakkında hayal kırıklığına uğradığını ve kızgın olduğunu açıklamıştı. Hollandalıların kapanışı fırsat bilerek ve uyarıları dikkate almadan tatile gitmeye çalışmaları hükümette soğuk duş etkisi yapmıştı. Bakan meclise bir mektupla bildirdiği kararın detaylarında acil bir seyahat için gerekli olan bir beyan belgesi düzenlenmesinin hukuken imkanını araştırdıklarını belirtti.

Seyahat şirketleri ve tur operatörleri, yapılan tüm kış tatili rezervasyonlarını mecburen iptal ettiklerini açıkladılar. Şu anda  tatil yerinde olanların vatandaşların istemeleri halinde ise ülkeye getirilmeleri için uçuş planlanacağını açıkladılar.


 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*