13.2 C
İstanbul
Cumartesi, Nisan 13, 2024

Pazarkule Gümrük Kapısı Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

Pazarkule Gümrük Kapısı Yenileme Çalışmaları Tamamlandı


Sıla yolu sezonun başlamasıyla birlikte sınır kapılarında yoğunluk yaşanacak. Gurbetçiler Kapıkule başta olmak üzere Hamzabeyli, Pazarkule, İpsala ve Dereköy sınır kapılarını kullanacak. Bu sınır kapıların birçoğu yenilendi. En son yenileme çalışması Pazarkule’de yapılıyordu. Edirne’nin Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki modernizasyon çalışmaları tamamlandı. İnşa çalışmaları tamamlanan sınır kapısında tek olan peron sayısı, 3 giriş, 3 çıkış olmak üzere 6’ya çıkarıldı.

Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık yenileme çalışmaları tamamlanan Pazarkule Gümrük kapısında incelemelerde bulundu. Vali Yardımcısı Samet Öztürk, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Md. Nihat Kınık ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar’ın eşlik ettiği incelemeler esnasında Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık, tamamen yenilenen Pazarkule Gümrük Kapısı ile ilgili çalışmalarda sona gelindiğini belirtti.

Resmi Açılışı Yapılacak

Vali Kırbıyık, “Pazarkule Gümrük kapısı yeni yüzüyle ve kapasitesiyle hizmet vermeye başladı. Çevre düzenlemesi ve birkaç detay işlemin ardından açılışını yapmış olacağız. Yapılan çalışmalar esnasında tüm sürecin, geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanması üzerinde durduğumuz bir konuydu. İnşallah en kısa zamanda resmi açılışını yaparak çok önemli bir projemizi daha tamamlamış, Edirne’mize kazandırmış olacağız.” dedi.

Gümrük İşlemleri Kesintiye Uğramayacak

Gümrük geçiş işlemlerinin kesintiye uğratılmadan tamamlanan yenileme çalışmalarının ardından Pazarkule Gümrük kapısında peron sayısı 6 ya çıkarılırken x-ray tarama ve yüz tanıma gibi diğer ilave güvenlik sistemleri devreye alınmış oldu.


TurizmAvrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,580BeğenenlerBeğen
3,633TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler