17.6 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023

Türkiye Yine Vatandaşını Yalnız Bırakmadı. Musa Tuncer Türkiye’ye Gidiyor

Türkiye Yine Vatandaşını Yalnız Bırakmadı. Musa Tuncer Türkiye’ye Gidiyor


Hollanda’da Deventer hastanesinde korona virüsten tedavi gören Nevşehir Göreme’li Musa Tuncer’in ailesi T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan ambulans uçak talebinde bulundular. Uzun suredir yoğun bakımda entübe halde tedavisi süren Musa Tuncer’in geçtiğimiz perşembe günü hastane tarafından alınan kararla Cuma günü fişi çekilmek istenmişti.

Ailenin avukatı devreye girerek, Türkiye’den henüz bir haber gelmediğini bildirerek ek süre istenmişti. Verilen ek süre bugün sona erecekti.

Basta Deventer Konsolosluğu olmak üzere Hollanda’daki diğer konsolosluklar ve Büyükelçilik koordineli bir şekilde çalışarak T.C. Sağlık Bakanlığı ile gerekli görüşmeleri yaptılar. Görüşmeler sonunda Sağlık Bakanlığımızın onayı ile Musa Tuncer’in Türkiye’ye nakline karar verildi.

Haber hazırlandığı sırada Musa Tuncer’in ailesi ambulans arayışı içindeydi. Hollanda kanunlarında başka bir ülkeye nakil kararı verildikten sonra, hastanenin ve sağlık sigortasının sorumluluğu bitiyor ve hasta bir nevi kendi kaderine bırakılıyor.

Özel bir ambulans tedarik edildikten sonra, Ambulansın hastayı alma ve Amsterdam Schiphol havaalanına varış saatleri belirlendikten sonra Sağlık Bakanlığına ait olan uçak ambulans Ankara’dan hareket edecek.

Daha önce Avrupa’dan 74, Hollanda’dan 4 hastada olduğu gibi, Musa Tuncer’inde Ankara Şehir hastanesinde tedavisine devam edilecek.

Basta T.C. Sağlık Bakanlığına, T.C. Deventer, Roterdam ve Amsterdam Başkonsolosluğuna, Hollanda Zorgen na Coma Derneği başkanı Osman Elmacı’ya, ve nakil işlemleri için caba göstermiş olan herkese aile adına sonsuz teşekkürler.


SYS Haber

ilgili haberler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,693BeğenenlerBeğen
3,401TakipçilerTakip Et
2,946TakipçilerTakip Et
2,002TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler