Türkiye’ye Girişlerde Korona Testi Zorunluluğu Geldi

Türkiye’ye Girişlerde Korona Testi Zorunluluğu Geldi


Türkiye’ye havayolu ve kara yolu giriş yapacak kişilerden zorunlu olarak PCR testi istenecek.

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı genelgede ülkeye giriş yapacak herkesten zorunlu korona testinin isteneceği öğrenildi.

Türkiye’ye havayolu ve kara yolu ile giriş yapmak isteyen herkes ülkeye girişten önceki 72 saat geçerli olan negatif korona testi ibraz edecek.

Bu kapsamda, Türkiye’ye korona virüsünün girişinin engellenmesi amacıyla; 28.12.2020 tarihinden itibaren yurtdışından hava yolu ile, 30.12.2020 tarihinden itibaren kara, hava ve deniz yolu ile Türkiye’ye giriş yapacak kişilerin ülkeye girişlerinden önceki son yetmiş iki (72) saat içerisinde yapılmış negatif korona PCR testlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Çocuklar için yaş sınırı 6 olup sadece 6 yaşından büyük olan çocukların ülkeye girişlerinden önceki son yetmiş iki (72) saat içerisinde yapılmış negatif korona testlerini ibraz etmeleri gerekmektedir

Negatif PCR testi ibraz etmeyen kişiler konaklayacaklarını beyan ettikleri adreste (ev, otel vb.)  karantinaya alınacak, konaklayacak yeri olmadığını belirtenler ise İl Sağlık Müdürlüklerince  belirlenecek mekanlarda karantina altına alınacaktır.

Karantina sürelerinin 7. gününde PCR testleri yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası 7.  günün bitiminde sona erdirilecek ve PCR testleri pozitif çıkanların tedavileri ise Sağlık Bakanlığı COVID-19 rehberi doğrultusunda yapılacaktır.

Uygulamanın 1 Mart 2021 tarihine kadar geçerli olacağı belirtildi.


 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*