Almanya Açıkladı: Bu Yaz Türkiye’de Tatil İhtimali Düşük!

Almanya Açıkladı: Bu Yaz Türkiye’de Tatil İhtimali Düşük!

Almanya’da Federal Hükümet’in turizmden sorumlu danışmanı Thomas Bareiss, yakın bir zaman için yaz tatilinin Türkiye, İspanya ve İtalya gibi dış ülkelerde yapılamayacağını ifade etti.

Almanya’da Federal Hükümet’in turizmden sorumlu danışmanı Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) partili Thomas Bareiss, ZDF televizyon kanalına yaptığı açıklamada Türkiye, İspanya ve İtalya gibi ülkelere yakın zaman içerisinde tatil ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Bareiss, seyahatlerle ilgili standartların ve tedbirlerin alınacağını ve bu anlamda çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, bu kapsamda alınacak kararların iş seyahatleri için de geçerli olacağının altını çizdi. Turizmden sorumlu Bareiss, dünya geleninde birçok ülkede seyahat kısıtlamalarının devam ettiğini ve dolayısıyla özellikle uzak bölgelere yapılacak turistik amaçlı gezilerin bu yıl tamamıyla iptal edilmesinin de gündemde olduğunu ifade etti.

Bu yaz Almanya’da Tatil Yapılabilir

Thomas Bareiss, bu yıl ülke içinde tedbirler eşliğinde tatil yapmanın mümkün olabileceğine de dikkat çekti. Bareiss, “Bu kapsamda turizm sektörünün temsilcileri ile görüşme halindeyiz. Otel personellerinin düzenli olarak testlerden geçmesi, otelin sürekli dezenfekte edilmesi ve sosyal mesafe kurallarına uyulması gibi önlemleri sayabiliriz.

Şimdiye kadar halkımız alınan tedbirlere en iyi şekilde uydu ve ben inanıyorum ki, ülke içi tatil kapsamında alacağımız kararlara da herkes uyacaktır.” şeklinde konuştu.

Bu süreçte, Almanya’da da tatil için tercih edilebilecek birçok güzel yerin olduğunu vurgulayan Bareiss, Almanya’da kalmanın iyi olacağını söyledi.


 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*