24.7 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023

Köln’den Edirne 24 Saat. Sıla Yolu Bomboş!

Sıla Yolu Bomboş! Köln’den Edirne 24 Saat


Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin sıla yolculuğu sürerken, bu yıl yollardaki yoğunluğun geçen yıllara oranla oldukça az olduğu kaydedildi.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin sıla yolculuğu sürüyor. Bu yıl da salgına rağmen yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen yüzbinlerce gurbetçi Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yaptı.

Haziran ayında 21.477 yolcu aracının giriş yaptığı Kapıkule Sınır Kapısı’ndan ayrıca 59.294 bin yabancı uyruklu ve 43.292 Türk uyruklu yolcu olmak üzere toplam 102.586 yolcu giriş yaptı.

En Fazla Bekleme 30 Dakika

Sıla yolunun bu yıl diğer yıllara oranla oldukça sakin olduğu kaydediliyor. Almanya’nın Köln şehrinden Karaman’a gitmek üzere yola çıkan Recep Selek de ilk kez bu kadar rahat bir Türkiye yolculuğu yaptığını söyledi.

Recep Selek, Köln’den Kapıkule’ye 24 saatte vardığını açıkladı. Camia Haber’e konuşan Selek, “Almanya’da yola gündüz çıktım. Trafiğe hiç yakalanmadığımı söyleyebilirim. İnşaatlar da azdı. Sadece Viyana’dan sonra inşaat vardı.” ifadelerini kullandı.

Macaristan’a girişte de hiçbir sıkıntı yaşamadığını kaydeden Selek, Macaristan’dan Sırbistan’a geçişinin de birkaç dakika sürdüğünü ifade etti. Sıla yolunda en fazla beklemeyi ise SırbistanBulgaristan gümrüğünde yaşadığını, onun da Bulgar gümrüğünde yaşanan nöbet değişiminden kaynaklandığını aktardı.

Kapıkule’den İlk Kez Bu Kadar Hızlı Giriş Yaptım

Kapıkule’de Türkiye’ye giriş yaparken yapılan muamele hakkında da bilgi veren Recep Selek, “Dezenfekte yapılıyor 22,5 TL karşılığında ve ateş ölçülüyor. Kapıkule’de de hiçbir bekleme olmadı. İlk kez Kapıkule’den bu kadar hızlı geçtim diyebilirim.” diye konuştu.

Vinyet Almayı Unutmayın, Radarlara Dikkat!

Öte yandan sıla yoluna çıkacaklara da önerilerde bulunan Selek, “Avusturya’da radarlara dikkat edilmesi gerekiyor. Çok radar var. Bulgaristan’da hemen vinyeti aldım.

Gümrük sonrası polis vinyet kontrolü yapıyordu. Vinyeti gösterince geçmeme müsaade ettiler. Bulgaristan, Sırbistan’da Macaristan’da gündüzleri de farların açık olması gerekiyor.” diye kaydetti.Kaynak: Camiahaber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,815BeğenenlerBeğen
3,682TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,134TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler