18 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 2, 2023

Yunanistan, Sırbistan’dan Gelenlere de Sınırlarını Kapattı

Yunanistan, Sırbistan’dan Gelenlere de Sınırlarını Kapattı


Bilindiği üzere Yunanistan 1 Temmuzda, korona virüs tedbirleri kapsamında kapattığı sınır kapılarını yeniden açmıştı. Akabinde Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Turkiye Sınırlarını Avrupa Birliğinin isteği üzerine yeniden kapatmış ve açılış tarihini 15 Temmuz olarak belirlemişti. 

Yunanistan aldığı yeni bir kararla, Sırbistan’dan gelenlerede sınırlarını kapattı. Sırbistan çıkışlı Kuzey Makedonya ve Bulgaristan üzeri Yunanistan’a gelmek isteyen ve Sırbistan’dan havayolu ile gelmek isteyenler Yunanistan’a giremeyecekler. 

Alınan bu kararın 15 temmuza kadar geçerli olacağı açıklandı.

Yunanistan-Sırbistan arasındaki hava trafiği normalleşme kapsamında 1 Temmuz’da açılmıştı ve bu kararla uçuşlarda durmuş olacak. 

Sırbistan’daki koronavirüs vakalarındaki artış sebebiyle Yunan makamları bu kararı almak zorunda kaldı bildirildi. 

Sırbistan Avrupa Birliği’ne üye olmadıkları halde sınırları açma adımlarına dahil edilmişlerdi.

Yunanistan 1 Temmuz’da açtığı sınırlarında rastgele korona virüs testi de yapmaya başlamış ve bu testler sonucu Balkan ülkelerinde ikinci bir korona dalgası na işaret eden bulgulara rastlamıştı. 

Sırbistan’dan Kuzey Makedonya üzeri yunanistana geçiş yaparak Türkiye’ye ulaşmak isteyen vatandaşlarımızı T.C. Atina Büyükelçiliği 2 Temmuzda bir duyuru yayınlayarak, Yunanistan’ı kullanmamalarını tavsiye etmişti. 

Bizlerde Yunanistan sınırı kapılarındaki durumlar netleşmeden Sıla Yolu’na çıkacak olan gurbetçilerimizi Yunanistan’ı kullanmamalarını tavsiye ederiz. 


SYS Haber

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,739BeğenenlerBeğen
3,662TakipçilerTakip Et
2,914TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler