23.5 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023

Almanya tarihindeki en büyük tahliye

Almanya tarihindeki en büyük tahliye

Almanya yurtdışında kalan vatandaşlarını geri getirmek için tarihinin en büyük tahliye operasyonu için düğmeye bastı. Bütçesinden 50 milyon Euro ayıran Almanya, yurtdışında bulunan 160.000 vatandaşını geri getirmek istiyor. Bakanlık tahliye operasyonu için ayrıca 150 memuru 3 vardiya çalışacak seklinde görevlendirdi.

Korona virüs salgını sebebiyle bir çok ülke hava trafiğini durdurmuş durumda. Hava trafiğinin durması sebebiyle bir çok insan yabancı ülkelerde mahsur kalmış durumda. Bu nedenle Almanya’da yurtdışında kalan vatandaşlarını geri getirmek için tahliye operasyonuna başlamak istiyor.

Yurtdışında kalan 160.000 Alman vatandaşı bu operasyonla Almanya’ya geri getirilecek. Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak uçuş yasağı olan ülkelerdeki vatandaşlarını geri getirmeyi planlıyor.

Almanya Federal Dışişleri Bakan Müsteşarı Antje Leendentse verdiği bilgide, tahliye için 110 uçak hazırlanacağını ve bütçeden 50 milyon Euro ödenek alacaklarını belirtti. Açıklamanın devamında farklı ülkelerde bulunan vatandaşlarına büyükelçilik, konsolosluklar ve tur operatörleri yardımıyla ulaşacaklarını ve tahliye için Alman vatandaşları ve gerekirse diğer AB ülkesi vatandaşlarını belirli noktalara toplayarak tahliyeyi organize edeceklerini açıkladı.

Bakanlık tahliye operasyonu için 150 memuru 3 vardiya çalışacak seklinde görevlendirdi.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,816BeğenenlerBeğen
3,682TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,134TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler