15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Cennet teyze, hiç düşünmeden 10.000 Euro’sunu “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışladı.

Cennet teyze, hiç düşünmeden 10.000 Euro’sunu “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışladı.

Almanya’da ikamet eden 70 yaşındaki Cennet teyzemiz, emekli maaşından artırarak biriktirdiği 10.000 Euro parasını “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağış olarak yatırdı. .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı milli dayanışma kampanyasına, Avrupa’nın bir çok ülkesinden olduğu gibi, Almanya’daki gurbetçilerdende büyük destek geliyor.

Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletine bağlı Ludwigshafen kentinde ikamet eden Cennet teyze 70 yaşında bir Türk vatandaşı, emekli aylığından artırarak biriktirdiği 10.000 Euroyu hiç düşünmeden kampanyaya bağışladı.

Memleketi Sivas olan Cennet teyzemiz 6 çocuk annesi ve 1972 yılından beri Almanya’da yaşıyor. Cennet teyzemiz, yapmış olduğu bu bağış ile gönüllerde taht kurdu. Vatan ve millet aşığı Cennet teyze emekli maaşını biriktirip Hacca gidecek ve Afrika’da su kuyusu açtıracaktı. 

Ancak haberlerde gördüğü “Biz bize yeteriz Türkiye” kampanyasından etkilenip tüm birikimini bağış kampanyasına göndermeyi uygun gördüğünü açıkladı. 

Cennet teyzenin bir isteği ise imkanı olan vatan aşıklarının bu kampanyaya destek vermeleri.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler