16.7 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Fransa’da Yaşayan Gurbetçilere Yumurta Uyarısı

Fransa’da Yaşayan Gurbetçilere Yumurta Uyarısı


Avrupa’da yaşayan yaklaşık 5 Milyon Gurbetçi var bunun yaklaşık olarak 700 bin civarı Fransa’da yaşıyor Fransa’da yaşayan Gurbetçilere önemli bir uyarımız var. Fransa’da birçok bölgede satılan yumurtaları yiyenler Mide Bulantısı İshal ve Kusma gibi hastalıklarla doktora koştu Batı Avrupa ülkesi Fransa’da farklı markalar altında piyasaya sürülen 500 binden fazla yumurtada Salmonella bakterisi tespit edildiği belirtildi

Gurbetçileri Uyarıyoruz Yemeyin

Fransa’da 500 binden fazla yumurtada Salmonella bakterisi tespit edilmesiyle tüm yumurtalar satış mağazalarından geri çekildi Fransa genelinde farklı markalar altında piyasaya sürülen 500 binden fazla yumurtada Salmonella bakterisi tespit edildi. Olayın ardından yumurtalar market raflarından toplanırken söz konusu yumurtaları satın alan tüketicilerin de yumurtaları aldıkları marketlere iade etmeleri istendi.

Son Kullanma Tarihleri Ve Kodu Belirtildi

Fransa’da tüketici haklarını koruyan bir internet sitesi, Arradory ve Matines şirketleri tarafından birçok marka adı altında piyasaya sürülen ve son kullanma tarihleri 26 Nisan ile 14 Mayıs 2020 tarihleri arası olan 500 bin yumurtada Salmonella bakterisine rastlanması nedeniyle yumurtaların toplatıldığını açıkladı. Yumurtaları satan marketlerin isminin yer aldığı haberde ülkenin tanınmış marketlerinin de ismi bulunuyor.

3FRMDB08 ve 3FRMDB678

26 Nisan 14 Mayıs arasında tüketilecek olan 3FRMDB08 numarası yazılı yumurtalar ile 27 Nisan-18 Mayıs arasında tüketilecek 3FRMDB678 numara damgaları bulunan yumurtaların iade edilmesi gerektiği belirtildi.

Korona virüsle mücadele döneminde yumurta tüketimi arttı. Fransa’da yeni tip korona virüs salgınıyla mücadele döneminde 1 ay gibi bir zaman diliminde toplam 185 milyon yumurtanın marketlere gönderildiği kaydedildi. Bu sayıda geçtiğimiz yıla oranla yüzde 44 oranında bir artış olduğu vurgulandı. Öte yandan Salmonella bakterisi başta tifo, paratifo ve gıda zehirlenmesine yol açabilen ve bağırsak sistemini etkileyen yaygın bir bakteri.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,715BeğenenlerBeğen
3,402TakipçilerTakip Et
2,946TakipçilerTakip Et
2,013TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler