9.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

T. C. Lahey Büyükelçiliğinden duyuru

T. C. Lahey Büyükelçiliğinden HOLLANDA’YA GİRİŞLER VE UÇUŞ KISITLAMALARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Vatandaşlarımız,

Hollanda Hükümeti, AB’nin aldığı seyahat kısıtlaması kararı doğrultusunda, 19 Mart 2020 Perşembe günü yerel saatle 18.00’den itibaren 30 günlüğüne Hollanda’ya girişlere geçici kısıtlama getirmiştir. Ayrıca, bu 30 günün sonunda, geçici kısıtlamanın süresinin uzatılabileceğini belirtmiştir.

Bu geçici kısıtlama kararı çerçevesinde, bazı istisnai durum ve meslekler haricinde, AB, İngiltere, Norveç, İzlanda, İsviçre ve Lihtenştayn vatandaşları ve aileleri dışındaki kişilerin, Schengen vizeleri bulunsa veya vizeye tabi olmasalar dahi Hollanda’ya girişlerine izin verilmemektedir.

Diğer bir deyişle, Hollanda Hükümeti tarafından COVID-19 salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, Hollanda ya da diğer AB ülkelerinden birinin vatandaşlığına veya Hollanda’da oturma iznine sahip olmayan vatandaşlarımız Hollanda’ya geldikleri takdirde, Hollanda Sınır Polisi tarafından ülkeye sokulmamaktadır.

Bu giriş yasağı, Hollanda’dan üçüncü bir ülkeye gidip (gidilen ülke AB ülkesi olsa dahi) sonrasında tekrar Hollanda’ya dönmeye çalışan vatandaşlarımız için de uygulanmaktadır.

Ayrıca, üçüncü ülkelerin sınır kapılarında veya transit geçiş noktalarında ya da sınırları içinde bulunan noktalardaki uygulamalar da COVID-19 salgını nedeniyle değişiklik gösterebilmektedir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın, şayet Hollanda’da ikamet imkanları mevcut ise bu aşamada Hollanda’da kalmaları, vize ya da ikamet izin süreleri dolduysa IND ile en kısa zamanda temas ederek (088-0430430) sürelerini uzatmaları en uygun yol olacaktır.

Mağduriyetlerin yaşanmaması için, Hollanda’nın ve üçüncü ülkelere seyahat planlanmaktaysa ise sözkonusu üçüncü ülkelerin uluslararası dolaşım önlemlerinin/kısıtlamalarının önceden titizlikle öğrenilmesi ve bu önlem/kısıtlamalara göre hareket edilmesi yerinde olacaktır.

Saygıyla duyurulur.

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,731BeğenenlerBeğen
3,660TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler