15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Alman Plakalı Araçtan 100.000 Euro Çıktı

Alman Plakalı Araçtan 100.000 Euro Çıktı


Sırbistan’dan transit geçenler sınır kapılarında yüklü miktarda para kaptırmaya devam ediyorlar. Son yaşanan olayda Alman plakalı bir araçta tam 100 bin Euro ele geçti. Sırbistan Gümrük İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre önceki gün Yunanistan’a doğru seyahat eden bir araç gümrük kontrolü için durduruldu. Presevo sınır kapısında memurlar yolculara “yanınızda gümrüğe bildirmeniz gereken eşya veya para var mı?” diye sordular. Yolcular “Hayır” cevabını verdiler.

Paranın Çoğunu Saklamış

Bunun üzerine ilk olarak sürücünün cüzdanına bakıldı. Cüzdandan tam 22 bin Euro çıktı. Durumdan kuşkulanan memurlar aramalarını sürdürdüler ve aracın her yerine bakmaya karar verdiler. Kısa süre sonra bir poşetin içine gizlenmiş on binlerce Euro daha bulundu. Yetkililer, ele geçen toplam paranın 100 bin Euro’yu geçtiğini açıkladılar. Eşiyle birlikte seyahat eden araç sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bilindiği gibi gümrüğe bildirmeden taşınabilecek para miktarı kişi başına 10 bin Euro’nun altında kalmak zorunda. Yolcular bu kurala uymadıkları için 80 bin Euro’ya el konuldu. Kalan para yolculara iade edildi. Yetkililer hem ülkeye girişte, hem de çıkışta paranın beyan edilmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Ardı Ardına Yakalıyorlar

Son aylarda Sırbistan’da yüksek miktarda para yakalatan sürücülerin sayısı giderek artıyor. Yolcular araçlarında 100 bin Euro’yu geçen miktarlar bile taşıyorlar. Yakalanma olaylarının bu kadar çok olması “Bu kişiler paraları neden bankayla havale etmiyorlar da üzerlerinde taşıyorlar” sorusunu gündeme getirdi.


TurizmAvrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler