17.2 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Almanya’da Corona virüs: Motosikletçiler için de kısıtlamalar geçerli

Almanya’da Corona virüs: Motosikletçiler için de kısıtlamalar geçerli

Yükselen sıcaklıklarla birlikte, birçok motosikletçiler sezonun başlangıcı sevinçle bekliyor. Fakat Corona Virüs nedeniyle motosikletçilere de sınırlamalar uygulamada. Nelere dikkat edilmeli haberimizde.

Bir motosiklet ile yolculuğa genellikle izin verilip verilmediği, bulunduğunuz eyalete bağlıdır.

Sadece bir temas yasağı getirilmiş eyaletlerde, keyfi tur için izin verilir. Bununla birlikte, birçok gözlem noktasının kapalı olduğu unutulmamalıdır. Buna ek olarak, diğer motosikletçiler için uygun mesafe muhafaza edilmelidir.

İlk kısıtlamalar (Bavyera, Saksonya ve Saarland) ile aşağıdaki federal eyaletlerde, eğlence turları evi terk etmek için geçerli bir sebep değildir, ne de spor olarak kabul edilmez. Öte yandan, örneğin alışveriş için motosikletle yolculuğa izin verilmektedir. Saarland ve Brandenburg’da dışarıya çıkma sınırlamasına rağmen keyfi motosiklet yolculuğu serbest kılınmıştır.

Bununla birlikte, mantıklı sebepler göz önünde bulundurulmalıdır. Bir süpermarkete alışveriş gezisi için 25 kilometre mesafe kat etmek mantıklı sebep olmasa gerek. Bu aynı zamanda olası tamirhane ziyaretlerinde de geçerlidir. Geçerli bir sebep varsa, örneğin makinede emniyetle ilgili bir onarım yapılması gerektiği için tamirhane ziyaret edilebilir. Fakat motosikletimizin görünümünü güzelleştirmek için bir tamirhane ziyareti yapmak mantık dışı olsa gerek.

Biz Sıla Yolu Sevenler olarak şu anda tüm federal eyaletlerde yolculukları önermiyoruz. Çünkü her evden çıkış bir sağlık riski taşımaktadır. Her şeye rağmen motosikletle veya araçlarınızla yolculuğa çıktığınızda ve o esnada motosikletiniz veya aracınız arıza yaptığında, acil servis elemanlarını da tehlikeye attığınızın bilincinde olmanızı, anlayışlı vatandaş olabilmek için gerektiren çok önemli detaydır.

Sağlıkta kalın, kendinize iyi bakın. Güzel düşünün, güzel olsun duygularımızla iyi tatiller dileriz.

#EVDEKAL


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,817BeğenenlerBeğen
3,681TakipçilerTakip Et
2,923TakipçilerTakip Et
2,137TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler