15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

DSÖ korona virüs mücadelesinde Türkiye’yi örnek gösterdi

DSÖ korona virüs mücadelesinde Türkiye’yi örnek gösterdi

Dünya Sağlık Örgütü DSÖ, korona virüs ile mücadele kapsamında yaptığı açıklamada örnek ülke olarak Türkiye’yi gösterdi

Cinde ortaya çıkan koron virüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Az denemeyecek sayıdaki bazı ülkeler tarafından küçümsenen bu salgın, Türkiye henüz hiçbir hastaya dahi rastlanmadan tedbirlerini almaya başlamıştı

Komsumuz olan İran’da korona virüs hastalarının ortaya çıkmasından sonra alınan tedbirler en üst seviyeye çıkabilmişti.

Birçok ülke daha ne yapılacağını tam bilmezken Türkiye’de tedbirler olsun, kamuoyunu bilgilendirme olsun, paniğe yol açmadan emin adımlar atıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük açıklamalar yaparak, kamuoyunu bildiriyor. Sağlık Bakanlığı internet sitesi üzerinden de bütün bilgiler paylaşılmakta.

DSÖ: “En iyi ülke Türkiye”

DSÖ bu açıklamayı yapmadan önce de pek çok Avrupa ülkesi vatandaşları, kendi hükûmetlerini eleştirerek, Türkiye’nin güvenli bir ülke olarak gösteriliyor.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilciliği görevini yapan Pavel Ursu, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi korona virüs ile mücadelede örnek bir ülke olduğunun altını çizdi.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcilisi Pavel Ursu Twitter paylaşımında; “Türkiye, tanı kapasitesi ve COVID-19 ile mücadelesinde tedavi konusundaki muazzam çabaları sayesinde örnek bir ülke. Türkiye ayrıca, doğru vaka ve ölüm verilerini elektronik olarak paylaşarak bu süreci şeffaf bir şekilde yürütmektedir.” dedi.


ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler