Alüminyum Folyo İçinde 166.000 EURO

Alüminyum Folyo İçinde 166.000 EURO


8 Temmuz 2021’de, Bulgaristan Cumhuriyeti’ne giden Gradina- Kalotina sınır kapısında, gümrük memurları, polisle iş birliği içinde, görünüşte sıradan bir bavulun gizli bölmesinde 166.000 Euro beyan edilmemiş para buldu.

Perşembe Öğleden sonra Gradina sınır kapısının çıkış tarafında, Hollanda plakalı bir Mercedes’in kontrol için ayrılmasıyla büyük miktarda beyan edilmemiş nakit para bulundu.

Türk asıllı Hollanda vatandaşı bir baba ve oğul, lüks bir otomobille Hollanda’dan Türkiye’ye gidiyordu. Gümrük memurları tarafından beyan edilecek bir şeyleri olup olmadığı sorulduğunda, yanlarında sadece kişisel eşyalarını ve yaklaşık 9.000 Euro getirdiklerini söylediler.

Ancak, takip eden detaylı kontrol sırasında, bagajda gümrük memurları şüpheli bir bavulu detaylı aradılar. Bavulun plastik yüzeyine vurunca olağan sesten daha değişik ses çıkarması, gümrük memurlarının dikkatini çekti ve detaylı arama yapıldı.

Kısa süre sonra bavulun çift tabanlı olduğu ve paraların bu gizli bölmeye saklandığı ortaya çıktı.

Nis  Yolsuzlukla Mücadele Departmanı üyeleri tarafından kara para aklama girişimi olup olmadığına olduğuna dair soruşturma için 166.000 Euro’ya el konuldu.


SYS Haber
Kaynak Sırbistan Gümrük

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*