Röszke Sınırında Bir Gurbetçi Hayatını Kaybetti

Pannon RTV/Molnár Ádám

Röszke Sınırında Bir Gurbetçi Hayatını Kaybetti


Sınırda saatlerce beklemek ölüme neden oldu.

Röszke-Horgos sınır kapısında bir Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Pannon RTV’nin haberine göre, Alman plakalı bir Türk vatandaşı muhtemelen aşırı sıcaktan rahatsızlandı. Orta yaşlardaki vatandaşımızın vücudu sıcağa dayanamadı. Gurbetçimizin cansız bedeni Macaristan yetkilileri tarafından olay yerinden kaldırıldı.

Bugün hala sınırda saatlerce bekleyenlerin olduğu biliniyor. Yanınızda yeterince su getirdiğinizden emin olun ve kesinlikle yoğunluğun azaldığı günlerde yola çıkın.

Batı Avrupa’dan tatil için dönenler ve büyük çoğunlukla Türkiye’ye tatile gidenler nedeniyle Röszke-Horgos 1 ve 2 sınır kapıları ile ásotthalom-királyhalm sınır kapısında trafik yoğun.

Artan bu trafik nedeniyle yolcular sınırlarda uzunca sure beklemek zorunda kalıyor. Yetkililer, sürücülere yeterli miktarda sıvı getirmelerini ve mümkün oldukça diğer yoğun olmayan sınır kapılarını kullanmalarını tavsiye ediyor.

Sıla Yolu Sevenler olarak, Gurbetçimize Allah’tan Rahmet yakınlarına ve bütün gurbetçilere başsağlığı ve sabır diliyoruz.


SYS Haber

Kaynak: Pannon RTV

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*