9.7 C
İstanbul
Salı, Aralık 5, 2023

Bilin Bakalım, Altınları Nereye Saklamışlar?

Bilin Bakalım, Altınları Nereye Saklamışlar?


Türk yolcular altınları bakın nereye saklamış

Türkiye’den dönen vatandaşlarımızın gümrükten altın gizleme gayretleri sürüyor. Hatırlanacağı gibi son yaşanan olaylarda gurbetçiler altın takılarını akla gelmeyecek yerlere gizlemişlerdi. Kimisi çaydanlığın içine, kimisi çocuk bize, kimisi de çay paketinin içine altın takı gizleyerek Almanya’ya giriş yapmak istemişti. Ancak yapılan rutin gümrük kontrollerinde yakayı ele vererek, para cezaları ödemek zorunda kalmışlardı.

Baharat Poşetinin İçine Gizlemişler

Son yaşanan olayda ise Münster-Osnabrück Havalimanı’na inen yolcuların bagajı arandı. Görevliler, bir baharat poşetinin içini de incelediler. Bu esnada içine gizlenmiş altınları buldular. Türkiye’den dönen bir çifte ait altınların değeri hesaplandı ve vergi ile ceza miktarı belirlendi. Yolcular bu açıklanmayan miktarı ödendikten sonra tekrar altınlarına kavuştular ve havalimanından ayrılabildiler.

Türkiye’den Dönenlere Özellikle Bakılıyor

Türkiye’den dönen vatandaşlarımız, ne yazık ki yapılan tüm uyarılara rağmen altın getirmeye devam ediyorlar. Alman gümrük çalışanları, vatandaşlarımızın altına olan merakını bildikleri için özellikle Türk yolcuların bagajını arıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda ve bu yıl birçok kişi gümrük kontrolünde yakalandı ve yüksek para cezaları ödemek zorunda kaldı. Bilindiği gibi değeri 430 Euro’yu aşan değerli eşya taşıyanların bunu gümrüğe bildirmesi ve fazla miktar için vergi ödemesi gerekiyor.

Neden Riske Giriyorsunuz?

Birçok kişi gümrükte yakalananlara tepki gösteriyor ve “Yakalanacağınızı bile bile neden altın getiriyorsunuz? Şu ana kadar kaç kişinin yakalandığını ve ne kadar ceza ödediğini görmüyor musunuz veya duymuyor musunuz?” diye eleştiride bulunuyorlar.


TurizmAvrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,731BeğenenlerBeğen
3,660TakipçilerTakip Et
2,913TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler