16.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023

Bulgar Gümrüğünde 430.805 Euro’ya El Konuldu

Bulgar Gümrüğünde 430.805 Euro’ya El Konuldu


Bu yıl hemen her gün yaptığımız gümrük haberlerine bir yenisi daha eklendi. Ancak Bulgar Gümrüğü’nün bu sefer yakaladığı toplam miktar ağızları açık bıraktı. Yapılan 3 ayrı aramada yüzbinlerce Euro ele geçirildi.

Gümrük Dairesi’nden edinilen bilgiye göre, Kapitan Andreevo’daki Gümrük yetkilileri, ülkeden ayrılan iki kamyon ve bir otobüse yapılan üç inceleme sırasında yüzbinlerce euro beyan edilmemiş para buldu.

Aynı Gün 2 Türk Plakalı Araç

İlk inceleme 12 Eylül’de Kapitan Andreevo Gümrük Kapısına, saat 02.00 civarında Almanya’dan Türkiye’ye Bulgaristan üzerinden giden Türk plakalı bir kamyona yapıldı. İnceleme sırasında gümrük memurları, sürücü kabinindeki gösterge tablosuna gizlenmiş olarak farklı değerlerden 27 paket Euro banknot buldu. Toplam ele geçirilen miktarın 139.930 Euro olduğu açıklandı.

Aynı gün birkaç saat sonra, saat 07:30 sıralarında, Almanya’dan Türkiye’ye gitmekte olan Türk plakalı başka bir kamyon kontrol noktasına yanaştı. Gümrük kontrolü sırasında, sürücü koltuğunun altında belgelerle dolu bir çantada 189.075 Euro bulundu.

Üçüncü olay ise 9 Eylül’de Romanya’dan Türkiye’ye Bulgaristan üzerinden seyahat eden bir otobüsün denetimi sırasında meydana geldi. İnceleme sırasında gümrük memurları, sürücü koltuğunun üzerindeki bir fabrika boşluğuna gizlenmiş iki polietilen torba buldu. Çantaların her birinde, içinde Euro ve Dolar banknotları bulunan siyah bir polietilen torbaya sarılmış bir paket bulundu. Beyan edilmemiş toplam para miktarı 91.800 Euro ve 10.000 Dolar olarak açıklandı.

2 Türk ve 1 Rumen Vatandaşı

Olaylarla ilgili, Haskovo-Bölge Dairesi – Svilengrad Bölge Savcılığı gözetiminde soruşturmacı gümrük müfettişleri tarafından hızlı işlemler başlatıldı. İki Türk ve bir Rumen vatandaşı olan üç aracın sürücüleri sanık olarak getirilerek savcılık kararıyla 72 saate kadar gözaltında tutuldu.

Bular Gümrüğü böylece 3 farklı olayda yaklaşık 430.805 Euro’ya el koymuş oldu.


TurizmAvrupa

ilgili haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,693BeğenenlerBeğen
3,401TakipçilerTakip Et
2,947TakipçilerTakip Et
2,002TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler