12.7 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 25, 2023

Bulgaristan’da Rekor Para Kaçakçılığı, 850.000 Euro

Bulgaristan’da Rekor Para Kaçakçılığı, 850.000 Euro


Burgaz Gümrüklerinden gelen gümrük memurları, yaklaşık olarak 850.000 Euro değerinde beyan edilmemiş para buldu. Gümrük İdaresi, açıklanan miktarın bu yıl için en yüksek miktar olduğunu ve bir araçta beyan edilmemiş para olarak rekor olduğunu bildirdi. Geçen yıl iki kamyonda yaklaşık olarak 1 milyon Euro bulunmuştu

9 Mayıs’ta İsveç’ten Bulgaristan üzeri Türkiye’ye seyahat eden Türk plakalı bir kargo minibüsü Kapitan Andreevo’ya geldi. Araç, kapsamlı bir gümrük muayenesi için hangara çekildi ve minibüs tavanı söküldükten sonra, dekoratif ağaç kabuğu ile metal arasında oluşan doğal bir boşlukta, sürücü kabininde içinde para bulunan iki plastik çanta bulundu.

Minibüsün motor bölmesinde bulunan hava filtresinin arkasında içinde yine para bulunan başka bir plastik torba bulundu. Beyan edilmemiş toplam para miktarı 744.980 Euro ve 990.400 Norveç kronu.

Olayda, Haskovo Bölge Müdürlüğü- Svilengrad Bölge Savcılığı gözetiminde soruşturma yapan bir gümrük müfettişi tarafından hızlı bir işlem başlatıldı. Sürücünün çifte vatandaşlığı bulunmaktaydi. Bulgar ve Türk, Avrupa Birliği’nin dış sınırı olan sınırdan aktarılan para biriminin değerini ve Türkiye’ye Bulgaristan‘dan ayrılırken gümrük makamlarına yazılı olarak beyan etmemekle suçlandı.


haber reklam

ilgili Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,612BeğenenlerBeğen
3,404TakipçilerTakip Et
1,985TakipçilerTakip Et
6,296AboneAbone Ol

Son Dakika