15.2 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Ekmeğin İçine Bile Saklamak Fayda Etmiyor Parayı. Sırplar Buluyor

Ekmeğin İçine Bile Saklamak Fayda Etmiyor Parayı. Sırplar Buluyor


Dun gece saat 21:00 civarında Sırbistan Gradina gümrük kapısında yine yetkililer tarafından yüklü miktarda para bulundu.

Cips paketi, ıslak mendil paketleri, mutfak havluları, hijyenik pedler, bebek bezi, çamaşır deterjanı ve hatta ekmeğin içine saklanmış vaziyette 101.705 Sterlin ele geçirildi.

İngiliz vatandaşı oldukları bildirilen, İngiltere’den Türkiye’ye seyahat halinde olan 4 kişilik aile, Sırbistan çıkış esnasında gümrük personeli tarafından durduruldu. Gümrüğe tabii bir şeylerinin olup olmadığı sorusuna, sadece 9-10 bin Euro karşıtı Sterlin olduğunu bildirdiler. Yine de durumdan şüphelenen gümrük personeli, İngiliz plakalı Audi marka arabayı arama kararı aldılar.

Yapılan arama sonucu, ilk olarak bir ekmek poşetinin içine gizlenmiş paraları budular. Aramanın devamında çeşitli eşyalar içine gizlenmiş diğer paralar da bulundu. Çamaşır deterjanı, mutfak havluları, ıslak mendil paketleri ve Cips paketi gibi değişik eşyaların içinden paralar çıktı.

Araçta toplam 101.705 Sterlin bulundu ve daha sonra gümrük memurları 46 yaşındaki sürücünün çantasında € 6.650 daha buldular.

Her aile üyesine € 10.000 (toplam € 40.000) eşdeğeri Sterlin ödendikten sonra geri kalan 71.555 Sterline el konuldu.


Sıla Yolu Sevenler Haber

ilgili haberler

8 YORUMLAR

  1. Merak ediyorum neden Banka aracılığıyla göndermiyorlar böylesi büyük bir riske girmeye değermi üç beş kuruş havale parası vermemek için.!!!

    • Vergiye tabi olduğu için kacak yolla getiriliyor yıllardan beri almanya danimarka ingiltere vb.ulkeler mevzuattan ve diğer ülkere gönderilen paralardan vergi alıyor ve kayıt ediyor .Genellikle bu şekilde gelen paralar gayri resmi yoldan kazanılan kaynağı açıklanamayan kazanlardan elde ediliyor.Yillarca bu şekilde para ve altin getiren bu is için kullanılan gurbetçiler var.Isleei bu

  2. Bu kaçak parayı banka yâda havale yapamaz çünkü soracaklar para nereden geliyor nasıl kazandın bu kaçak parayı zaten devlet e bildiriyorlar normal yoldan kazansa zaten para banka hesabında olur ve hiç bir sorun yaşamaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

33,572BeğenenlerBeğen
3,631TakipçilerTakip Et
2,877TakipçilerTakip Et
2,124TakipçilerTakip Et
7,002AboneAbone Ol
- Advertisement -

Son Haberler