Hollanda’da Benzin Fiyatı Rekor Kırdı

Hollanda’da Benzin Fiyatı Rekor Kırdı


Hollanda’da bundan önceki rekorunu 2012 yılında 1,88 olarak kıran benzinin litre fiyatı, pandemi döneminde 1,89 Euro’ya çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Hollanda Avrupa’nın en pahalı akaryakıtını kullanmaya devam ediyor.

Hollanda, pandemi döneminde petrol talebinde yaşanan sert düşüşlere rağmen Avrupa’nın en pahalını akaryakıtını kullanmaya devam ediyor.

Hollanda son yıllarda Avrupa’nın en pahalı akaryakıtını kullanırken, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını döneminde de bu ünvanı elinden bırakmadı.

Hollanda benzin fiyatında zirvede, dizel ve LPG fiyatında ikinci sırada yer alıyor

Petrol fiyatlarının üzerinde oluşan baskıya rağmen Hollanda, litresini 1,89 Euro’dan sattığı benzin fiyatıyla Avrupa’da pahalılıkta zirvede yer almaya devam etti.

Hollanda’nın ardından benzin litre fiyatı 1,71 Euro ile Norveç ikinci, Danimarka ve Finlandiya ise 1,61 Euro ile üçüncü sırada yer aldı. Diğer büyük AB ülkelerinde ise benzinin litre fiyatı Fransa’da 1,51 Euro, Almanya’da 1,44 Euro ve Belçika’da ise 1,40 olarak satılıyor.

Avrupa’da en pahalı dizel yakıtı 1,57 Euro litre fiyatı ile İsveç kullanırken, ikinci sırada 1,53 Euro ile Hollanda ve Norveç yer aldı.  Üçüncü sırayı ise 1,48 Euro ile İngiltere ve Finlandiya paylaştı.

Avrupa’da en pahalı LPG’yi 1,11 Euro litre fiyatı ile İsveç kullanırken, Hollanda ise 0,94 Euro litre fiyatı ile ikinci sırada yer aldı. İsveç ve Hollanda’nın ardından 0,87 Euro litre fiyatı ile Fransa, Avrupa’da en pahalı LPG kullanımında ilk üçte yer aldı.


Kaynak: Sonhaber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*