Macaristan 1 Eylül’den İtibaren Sınırlarını Kapatacak

Macaristan 1 Eylül’den İtibaren Sınırlarını Kapatacak


Alınan bu karar Transit geçiş yapacak yolcuları kapsamayacak. Gurbetcilerimiz, su an olduğu gibi transit olarak Macaristani kullanabilecek.

Transit geçişler devam ediyor

Macaristan Yurtdışından gelenler yüzünden artan Korona virüs enfeksiyon sayısı karşısında, 1 Eylül’den itibaren yabancı turistler için sınırlarını kapatacak.

Bu Cuma günü Budapeşte’de Bakan Gergely Gulyas tarafından duyuruldu. Yabancı vatandaşların sadece geçerli istisnai durumlar dışında, Macaristan topraklarına girmelerine izin verilmeyecektir.

Enfeksiyonların çoğunluğu yabancı Turist nedeniyle olduğu için, virüsün giriş riski Sınırların kapatılmasıyla en aza indirilmelidir, bu nedenle Gulyas. Macaristan’a, geri dönen Macar vatandaşları, iki gün arayla 2 negatif Covid-19 testi yaptırmazlar ise, 14 gün karantinada kalmalıdır dedi.

Ayrıca Gulyas, Transit geçişlerin ve otoyolların güvenli olduğunu söyledi.


İzin Yolu Haber

 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

1 Comment

  1. Macar’dan geçiş transit yolculara serbest turistlere yasak olduğunu duyduk tiransit yodan ayrılmadıkca nasıl 80 eu cez keserler. Bunu konsolklara soru paylaşsanız. Tskler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*