Türkiye’ye Girişlerde PCR Testi İbraz Zorunluluğu 31 Mayıs’a Kadar Uzatıldı

Türkiye’ye Girişlerde PCR Testi İbraz Zorunluluğu 31 Mayıs’a Kadar Uzatıldı


31 Mayıs 2021 tarihine kadar tüm kara, deniz ve hava sınır kapılarımızdan ülkemize giriş yapmak isteyen kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testlerini ibraz etme zorunluluğu devam edecek.

Covid­19 virüsünün ülkemize girişinin engellenmesi amacıyla 31 Mayıs 2021 tarihine kadar tüm kara, deniz ve hava sınır kapılarımızdan ülkemize giriş yapmak isteyen kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testlerini ibraz etme zorunluluğu; Sağlık Bakanlığımızın aldığı tedbirler kapsamında ülkemizdeki vaka sayılarının kontrolünü sağlamak amacıyla devam edecektir.

Negatif PCR Testi Olmayan Kişiler Türkiye’ye Gelirken Uçağa Bindirilmeyecektir.

Buna rağmen hudut kapısından giriş esnasında negatif PCR testini ibraz etmeyen kişiler konaklayacaklarını beyan ettikleri adreste (ev, otel vb.) 7 gün karantinada kalacaklardır.

Konaklayacak yeri olmadığını belirtenler ise İl Sağlık Müdürlüklerince belirlenecek mekanlarda karantina altına alınacaktır. Karantina sürelerinin 7. gününde PCR testleri yapılarak test sonuçları negatif çıkanların karantinası 7. günün bitiminde sona erdirilecek ve PCR testleri pozitif çıkanların tedavileri ise Sağlık Bakanlığı COVID-19 rehberi doğrultusunda yapılacaktır.


 
SILA YOLU SEVENLER - Yalnız Değilsiniz...
Üyelere Özel grup · 32.207 üye
Gruba Katıl
SILA YOLU SEVENLER (SYS) - Sila'ya yolculuk ve gurbetcilerimize dair hersey burada sizlerin hizmetindedir. www.silayolusevenler.com
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*